Piersi a odchudzanie - true story

Prawdziwa zmora większości kobiet chcących zgubić zbędne kilogramy, lub po prostu tych kochających aktywnosć. O czym mowa? O znikających piersiach. Czy da się schudnąć i zachować jędrny, pełny biust? Dlaczego Twoja koleżanka pomimo tego, że jest chuda jak patyczek ma większe piersi? Na te i inne pytania postaram się udzielić Ci odpowiedzi w poniższym wywodzie. Enjoy! 


Mały, duży, jędrny… o każdy biust należy dbać! Ale żebyś uświadomiła sobie, że Twoje piersi są wyjątkowe, najpierw odpowiedzmy sobie na pytanie z czego są zbudowane i od czego zależy ich taki, a nie inny kształt i wielkość.

Źródło: www.urodaizdrowie.pl
Źródło: www.onkologia.org.pl


Co mama w genach dała…

Tak. Tak samo jak oczy, kształt nosa i ust, wielkość biustu odziedziczyłaś po przodkach. Przypatrz się mamie, czy babci - nie mają podobnej figury? :)

Co ponadto? Piersi są często uwarunkowane typem budowy ciała. Wyróżniamy trzy rodzaje budowy: endomorficzną, mezomorficzną i ektomorficzną. Oczywiście istnieją też inne teorie, ale pozostańmy na chwilę przy tym podziale.Kobieta endomorficzka najczęściej ma figurę o kształcie jabłka. Jej twarz jest okrągła, nogi są stosunkowo krótkie, tłuszcz gromadzi się głównie na brzuchu, a piersi duże.

Mezomorficzki charakteryzują się figurą gruszką, owalną lub kwadratową twarzą, szerokimi biodrami, średniej wielkości piersiami o owalnym kształcie.

Ektomorficzki - kobiety o tej budowie mają zazwyczaj twarz w kształcie serca lub owalu, posągową figurę, tkankę tłuszczową rozmieszczoną na całym ciele, małe piersi.

Źródło: www.obcasy.pl
A teraz ciekawostka! Czy wiesz, że piersi to zmodyfikowane gruczoły potowe? Zmodyfikowane, ponieważ zamiast potu wytwarzają mleko. W środku naszych piersi znajduje się tkanka gruczołowa (płatki/zraziki, przewody mleczne i łącząco-podtrzymująca tkanka łączna). Tkanka ta kończy się brodawką. Wewnętrzną część chroni przed urazami tkanka tłuszczowa. 


To właśnie stosunek tkanki tłuszczowej i gruczołów stanowi o wielkość i kształcie biustu.


Wyróżniamy 4 typy budowy piersi:


 • gruczołowa
 • gruczołowo-tłuszczowa 
 • tłuszczowo-gruczołowa
 • tłuszczowa


Źródło: transformation-ifbb-girls.jpg
Im większa ilość tkanki tłuszczowej w piersiach, tym większa tendencja do ich zmniejszenia podczas odtłuszczania (odchodzania) organizmu. Panie, które pomimo utraty wagi mają nadal biust w tym samym rozmiarze są „posiadaczkami” piersi o budowie gruczołowej lub gruczołowo-tłuszczowej.

Więc co zrobić, żeby zawsze „szło w cycki”, a nie z nich schodziło? Muszę Cię zmartwić… Nie ma na to recepty. Wraz z mlekiem mamusi otrzymujemy ułożenie, jędrność, kształt i rozmiar piersi. Nie mamy wpływu na to, czy po ćwiczeniach nasze piersi zostaną w tym samym rozmiarze, lub co ciekawsze staną się większe.

Czy istnieją magiczne treningi na zwiększenie piersi?


Źródło: trimmedandtoned.tumblr.com
NIE. Dlaczego? Ponieważ ćwicząc klatę budujemy mięśnie, a one nie tworzą naszych piersi. Owszem, dzięki ćwiczeniom możemy je lekko wymodelować i ujędrnić (ćwiczenia poniżej). 

Gdyby istniały ćwiczenia na zwiększenie biustu, świat fitness i kulturystyki nie korzystałby z tak popularnych w tym środowisku operacji plastycznych. 

Sama odpowiedz sobie na pytanie: wolisz zachować piersi, czy mieć wysportowaną, fit sylwetkę? 
(oczywiście są szczęściary, które mają i jedno i drugie… szczerze zazdraszczam…). 


Pamiętaj, że nawet jeśli zmniejszą Ci się piersi, tłuszcz poleci także z boczków, ud i innych otłuszczonych partii.


Przykładowe ćwiczenia na ujędrnienie i podniesienie biustu
Na koniec jeszce kilka zdań odnośnie implantów. Uważam, że to osobista sprawa osób, ktore się na to decydują. Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie w tym temacie, ale wytykanie innym tego, że zrobili coś ze swoim ciałem jest nie na miejscu. Jeśli masz środki, a nie podoba Ci się Twoje ciało - możesz je zmieniać wedle uznania. Nie hejtujmy, bo zazwyczaj te srogo nastawione koguty po prostu zazdroszczą. :) Dbajmy o swoje ciało i róbmy z nimi to, co uważamy za najlepsze dla nas. Nie porównujmy się do innych. Jesteś tylko TY.

Źródło: befaft31-300x2631.jpg


Wszystkie jesteśmy piękne. Każdy biust jest piękny!


AMEN! :*Źródło: suwalbkt.blogspot.com

6 komentarzy:

 1. U mnie piersi przy odchudzaniu bardzo nie wiele maleja, przede wszystkim spadają mi obwody pod biustem i tak wędruje od 80 D przez 75 E aż do aktualnego 70 F.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że jedzenie w trakcie świąt jakimś cudem nie chce iść w cycki tylko zawsze lizie w boczki :P Z chęcią bym schudła jakieś trzy kilo, ale jednak boję się, że cycki wyparują:P
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlatego nigdy się nie odchudzam, ale ja odkąd pamiętam zawsze byłam szczupła. Owszem jak przytyję to i biust zyskuje ale pośladki również niestety...

  OdpowiedzUsuń
 4. I ja podczas odchudzania niewiele w biuście tracę. Prawdopodobnie, że z siebie jest na tyle mały, że gdyby miał zgubić jeszcze jakieś centymetry - byłby wklęsły :D
  Tak naprawdę, grunt to dystans do siebie. I akceptacja swojego ciała - szczególnie tego, na co wpływu nie mamy ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. O tych czterech typach nie wiedziałam, ale wpis mi to rozjaśnił :) Ja tam na implanty raczej nie odważyłabym się zdecydować ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny artykuł. Bardzo rzeczowe przedstawienie sprawy. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń