Relacja z Fit&Beauty Kraków

"Dni FIT&Beauty" w Krakowie po raz drugi!


W dniach 14­-15 maja 2016 r. w ICE Kraków Congress Centre odbyło się święto zdrowia, aktywności i urody podczas "Dni FIT&Beauty”. Była to już 2. Edycja wydarzenia!


W trakcie dwóch dni 14 i 15 maja (sobota i niedziela) 2016 roku w Krakowie w Centrum ICE ­ najnowocześniejszym obiekcie wystawienniczym w Polsce spotkało się blisko 100 wystawców z całego kraju, którzy zaprezentowali odwiedzającym swoją ofertę. 

Podobnie jak przed rokiem wystawcy byli podzieleni pomiędzy dwie strefy: FIT (Poziom 0) oraz Beauty (Poziom 1).

Na Poziomie 2. znajdowała się Strefa Gwiazd.
Tegoroczne targi odwiedzili w charakterze gości specjalnych:
Akop Szostak i Sylwia Szostak
Fitlovers (Pamela Stefanowicz i Mateusz Janusz)
Natalia Gacka
Daniel Majewski (Majewski Trenuje)
Paweł Głuchowski
Warszawski Koks
Anna Dziedzic (FIT Mom)
Ola Żelazo
­ Adrianna Palka
­ Aleksandra Rożnowska (Sportsmama)
­ Agnieszka Czerwińska
­ Monika Borowiec­Jucha
­ Artur Przybysz (Fat Fight)
­ Marta Makles
 Dyrektorem Strefy FIT podczas „Dni Fit & Beauty” był Jacek Bilczyński, promotor zdrowego stylu życia, dietetyk, trener personalny, gwiazda telewizji, autor bestsellerowych poradników "FIT jest sexy", "FIT od Kuchni", "FIT w praktyce", redaktor naczelny "FIT Magazynu".

Bardzo cieszy mnie fakt, że coraz więcej osób interesuje się tym jak dbać o swoje zdrowie i ciało. Od kilku lat staram się pokazać, że FIT to styl życia. Fakt, że "Dni FIT&Beauty" odbyły się już po raz drugi świadczy o tym, że jesteśmy spragnieni wiedzy na temat aktywności i zdrowej diety, ale także, że ciekawią nas nowinki ­ komentuje Jacek Bilczyński.

Dyrektorem Strefy Beauty była Aneta Zadroga. Redaktor naczelna EksMagazynu – jedynego drukowanego damskiego Playboy’a w Europie, wydawca internetowych mediów lifestyle’owych, autorka powieści dla kobiet. Przez ponad dziesięć lat dziennikarka i publicystka „Gazety Wyborczej”, wcześniej związana z radiem TOK FM.

­ "Dni FIT&Beauty" cieszą się ogromnym zainteresowaniem! Wyraźnie widać, że w Polsce Południowej brakowało takiej inicjatywy. Z radością witaliśmy kolejnych wystawców i gwiazdy podkreśla Aneta Zadroga, dyrektor Strefy Beauty, pomysłodawczyni targów. ­ Do grona partnerów zaprosiliśmy nie tylko firmy komercyjne, ale też organizacje, które zajmują się szeroko pojętym zdrowiem i aktywnością.

Podczas tegorocznej edycji miały miejsce jeszcze 2 imprezy wieczorne. W pierwszy i drugi dzień targowy. W Sali Audytoryjnej ICE Kraków Congress Centre odbyły się:

­ WYBORY MISS FIT POLSKI 2016 (14 MAJA)

WYBORY MISTERA FIT POLSKI 2016 (15 MAJA).


Jury przyznało następujące tytuły:
­ MISS Fit Polski 2016 – Marta Przybyła (18 lat, Siemianowice Śląskie)
­ I Wicemiss Fit Polski 2016 – Iwona Suchowiecka (23 lata, Zielona Góra)
­ II Wicemiss Fit Polski 2016 – Małgorzata Lasak (27 lat, Czerwienne)
­ Miss Fit Polski Publiczności 2016 – Weronika Porada (36 lat, Żory)­ MISTER Fit Polski 2016 – Paweł Młynarczyk (29 lat, Radom)
­ I Wicemister Fit Polski 2016 – Jakub Jasiński (32 lata, Warszawa)
­ II Wicemister Fit Polski 2016 – Patryk Niewiadomski (20 lat, Szczecinek)
­ Mister Fit Polski Publiczności 2016 – Michał Mirski (19 lat, Bochnia)Wszystkim serdecznie gratulujemy!


Targi "Dni FIT&Beauty" to nie tylko miejsce, w którym przygodę ze zdrowym stylem życia zechcieli rozpocząć amatorzy. Profesjonaliści, którzy zechcieli poszerzać swoją wiedzę lub zechcieli kształcić się profesjonalnie w kierunku aktywności fizycznej dowiedzieli się jak to zrobić dzięki ProFi Fitness School. Od 13 lat z powodzeniem kształci instruktorów fitness i trenerów personalnych. Spełnia wysokie normy Międzynarodowych Akredytacji (REPs).

Wśród mecenasów wydarzenia znalazła się również firma Komplet Polska, producent Chleba ProBody i Pieczywa Chia, stworzonych z myślą o osobach aktywnych, preferujących zdrowy styl życia.

Organizatorzy i tym razem nie zapomnieli o akcencie charytatywnym. ­ Podobnie jak przed rokiem ważny był dla nas CSR ­ społeczna odpowiedzialność biznesu. Dlatego zamiast czerpać zyski z biletów na targi ­ wstęp na dwudniowe wydarzenie był bezpłatny. Uczestnicy i wystawcy mogli przekazać dowolną kwotę na rzecz KTOZ ­ Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami ­ podkreśla Jacek Bilczyński, Dyrektor Strefy FIT.

Na targach gościło również Światowe Archiwum Uśmiechu. Światowe Archiwum Uśmiechu od 2001 roku organizuje różne wystawy Polskich i Światowych Uśmiechów (m.in. „Uśmiechnięta Polska”, „UŚMIECH LEKIEM NA ZŁO”) oraz Warsztaty z Uśmiechem w szpitalach dziecięcych. Swoją działalność odwiedzającym zaprezentowali także Fundacja "Trenuję Pomagam" i Stowarzyszenie Manko.

Pełna fotorelacja będzie dostępna na stronie www.dnifitandbeauty.pl oraz na FB wydarzenia.