Leśna Zadyszka tuż tuż!

Uwielbiam takie inicjatywy. A, że odbędzie się w mojej Gminie - nie mogłam odpuścić! :)


"Zawody organizowane są w urokliwym miejscu w Gminie Regimin na terenie Leśnictwa Szulmierz w sobotę 11 czerwca 2016 roku.Mają na celu promocję naszego regionu a także biegania oraz zdrowego stylu życia. Mają zachęcać do uprawiania sportu szczególnie na terenach leśnych. Kto biegał po lesie ten wie, jakie to przyjemne, kto nie próbował – będzie miał wspaniałą okazję!

Trasa biegu to 5 kilometrowa pętla rozpoczynająca się na terenie przyległym do leśniczówki w bezpośrednim sąsiedztwie hodowli danieli. Trasa prowadzi przez dukty leśne (4 km) oraz częściowo drogą asfaltową (1km). Przebieg trasy został tak opracowany, aby jak najpełniej pokazać piękno mazowieckiej przyrody i oprócz rywalizacji sportowej miał również walory edukacyjne i poznawcze.

Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w trzech biegach. Do wyboru są: bieg na dystansie 5 km (1 pętla) Nordic Walking - 5 km (1 pętla) oraz 10 km (2 pętle). Czas będzie mierzony za pomocą profesjonalnego systemu pomiarowego z wykorzystaniem chipów umieszczonych na obuwiu www.superczas.pl. Przewidziany jest również biegi dla dzieci na dystansie 1500 m bez klasyfikacji.

Oficjalne rozpoczęcie imprezy odbędzie się o godz. 10.00. Zarówno start, meta jak i biuro zawodów zlokalizowane będzie na polanie śródleśnej przy drodze Szulmierz - Regimin -> MAPA DOJAZDUBiuro zawodów czynne będzie od godz. 9.00. Rozgrzewkę przed biegami poprowadzi p. Krzysztof Człapski – Mistrz Polski Nordic Walking, instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalności Nordic Walking oraz Fitness. 

Nie zabraknie także nagród! W biegu głównym na 10 km nagrody zostaną wręczone za  trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej oraz open wśród kobiet i mężczyzn. Na dystansie 5 km biegu oraz 5 km Nordic Walking nagrodzone zostaną pierwsze trzy miejsca open kobiet i mężczyzn. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają okolicznościowy medal, a po biegu regenerujący posiłek przygotowany przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Regimin z siedzibą w Kozdrojach.

Dodatkową atrakcją będzie losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów. Nagrody zostaną rozlosowane wśród zawodników, którzy odbiorą pakiet startowy i wystartują w zawodach. Nagrodą główną będzie rower MASSIVE 2.0 ufundowany przez firmę ZIPP SKUTERY Sp. z o.o.  producenta skuterów i rowerów marki MONTERIA.

Zapraszamy serdecznie całe rodziny. Każdy znajdzie dystans odpowiadający jego możliwościom. Podczas zawodów odbędzię się także JARMARK REGIONALNY

Organizatorzy: Urząd Gminy w Regiminie, Fundacja Lilium, MUKS Czarni Regimin i Grupa biegowa "zaDyszka""
www.lesnazadyszka.pl