Jumping Frog - Konwencja Fitness na trampolinach

W ostatni weekend, a dokładnie 26 września 2015, uczestniczyłam w największej w Polsce Konwencji Fitness na trampolinach. Czym jest Jumping Frog i dlaczego warto spróbować? Sami zobaczcie!

Jumping Frog to nic innego, jak program treningowy na trampolinach. Ta forma aktywności fizycznej jest absolutną nowością w świecie fitnessu, która nie tylko wprowadza w pozytywny nastrój, ale co ważniejsze - gwarantuje maksymalną efektywność! Zajęcia składają się z dwóch bloków muzycznych, trwających około 28 minut każdy. Muzyka na tego typu zajęciach ma ogromne znaczenie, ponieważ to właśnie ona motywuje do działania w momencie, gdy zmęczone mięśnie zaczynają odmawiać posłuszeństwa ;) 

Dzięki systematycznym treningom na trampolinie możesz znacząco poprawić swoją kondycję, wymodelować sylwetkę, spalić mnóstwo kalorii, a przy tym naprawdę dobrze się bawić. To także świetny sposób na odstresowanie po ciężkim dniu, ale i doskonała propozycja dla osób, które nudzą standardowe zajęcia proponowane przez kluby fitness.Prawdę mówiąc, w ostatniej chwili zdecydowałam się jechać na konwencję. Nie sprzyjała pogoda, zepsute wycieraczki wcale tego nie ułatwiały ;), a do tego mnóstwo kilometrów do pokonania. Ostatecznie udało nam się pożyczyć samochód i dotrzeć na miejsce o czasie. Teraz wiem, że nie mogłam podjąć lepszej decyzji. Miałam pewne obawy, przecież nigdy wcześniej nie miałam okazji uczestniczyć w tego typu zajęciach. Bałam się, że nie dam rady, albo co gorsze, spadnę z trampoliny ;) Jak się później okazało, ten trening jest naprawdę bezpieczny!

„To zabawa rodem z czasów dzieciństwa,
ale także niesamowity trening, 
podczas którego spalisz nawet 1000 kcal!”

Od samego początku można było zauważyć, że starannie zadbano o organizację tej imprezy. Przy wejściu miałam okazję poznać współorganizatorkę wydarzenia, która udzieliła nam potrzebnych wskazówek i skierowała w odpowiednie miejsce. Wyobraźcie sobie moje zdziwienie, gdy zobaczyłam jak dużą część uczestników stanowili mężczyźni. Jak widać, to doskonała propozycja dla obu płci. 

Konwencja rozpoczęła się krótkim przemówieniem organizatora konwencji, który wcale nie ukrywał wzruszenia :) Wydarzenie podzielone było na różne bloki muzyczne, dzięki czemu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Bawiliśmy się w rytmach latino, dancehall, rocka, a nawet przy polskich hitach disco polo! Każdy set trwał około 30 minut, rozpoczynał się krótką rozgrzewką i kończył delikatnym rozciąganiem. Już po pierwszej godzinie czułam wszystkie mięśnie ;) Byłam zachwycona oświetleniem, wizualnym przygotowaniem hali, tak dużą liczbą pozytywnych osób zebranych w jednym miejscu, ale i świetnym przygotowaniem instruktorów, którzy zadbali nawet o stroje, idealnie odzwierciedlające klimat danego setu.

Do domu wróciłam zmęczona, ale przede wszystkim bardzo szczęśliwa. Poznałam nowy rodzaj aktywności, który teraz z czystym sumieniem mogę wszystkim polecić! :)