Trzecia edycja Narodowego Dnia Sportu

Już 3 października 2015 r. odbędzie się trzecia edycja Narodowego Dnia Sportu


Ten ogólnopolski projekt popularyzujący aktywność sportową wśród Polaków organizowany jest przez Fundację Zwalcz Nudę we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Ideą akcji jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w różnych dyscyplinach sportowych. Wybrane szkolenia poprowadzą wybitni polscy sportowcy i olimpijczycy, a jedynym warunkiem uczestnictwa jest zarejestrowanie się na wybrany trening poprzez stronę www.narodowydziensportu.pl.

Pierwsza edycja Narodowego Dnia Sportu odbyła się 26 października 2013 r. i objęła swoim zasięgiem kilkaset miejscowości w całej Polsce. W każdym z miast do projektu zgłosiły się ośrodki sportu, kluby fitness, siłownie, szkoły tańca, jogi, sztuk walki, OSiR-y, baseny i kluby sportowe, które jako Partnerzy akcji udostępnili swoje podwoje mieszkańcom. Z bezpłatnych zajęć i treningów skorzystało ponad 60 tysięcy osób. „W drugiej edycji statystyki zostały podwojone. Liczymy na podobny sukces 3 października” – mówi Krystyna Radkowska, Prezes Fundacji Zwalcz Nudę.  

Głównym wydarzeniem będzie PIKNIK w ramach Narodowego Dnia Sportu, który odbędzie się na błoniach stadionu PGE Narodowego w godzinach 12-16, 3 października. Wstęp na Piknik jest wolny, wystarczy zarejestrować się na stronie www.narodowydziensportu.plOrganizatorzy przygotowali prawie 100 animacji sportowych i rodzinnych, pokazy, warsztaty, zawody. Będzie można też wziąć udział w Narodowym Teście Sprawności.
Cała Warszawa świętuje III edycję Narodowego Dnia Sportu! W pierwszą sobotę października będzie można skorzystać z wielu treningów i wydarzeń sportowych, m.in. tenisowe i squashowe zajęcia grupowe w Okęcie Tennis Club, zdrowe wygibasy dla całej rodziny w Academy of Hasten, zajęcia Tai Chi w Szkole Taichi Warszawa, Nordic Walking w Lesie Bemowskim organizowane przez Avocado Wellness Club. Zapisy ruszają już 15 września! Pełna lista wydarzeń znajduje się na stronie:www.narodowydziensportu.pl/miasta-partnerskie/warszawa.


Sportowcami prowadzącymi treningi podczas Narodowego Dnia Sportu są m.in. Andrzej Supron, polski zapaśnik, mistrz świata i Europy, Robert Mateusiak, polski badmintonista i olimpijczyk z Sydney, Aten, Pekinu i Londynu, Paulina Bobak, polska biathlonistka, zawodniczka AZS AWF Katowice, medalista Mistrzostw Polski seniorów, ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Mistrzostw Polski Juniorów, Albert Sosnowski - bokser wagi ciężkiej. Były mistrz świata organizacji WBF (2006-2007), mistrz Europy EBU (2009-2010), były pretendent do tytułu mistrza świata organizacji WBC.

***


Ogólnopolskimi patronami Narodowego Dnia Sportu są Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, które także współfinansuje projekt. W Warszawie projekt organizowany jest we współpracy z Miastem stołecznym Warszawa. Ogólnopolskimi Patronami medialnymi Narodowego Dnia Sportu są: TVP SportRadio Zet Goldjunior.sport.pl, sport.plMiniMini+, teleTOON+.Projekt wspiera także Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej oraz WF z Klasą. Lokalnymi patronami medialnymi są: sportowa rodzina.plFITwomannaszemiasto.plkulturalniewaw.plwolnasobota.plczasdzieci.pl.Dodatkowych informacji udzielają :

Krystyna Radkowska
Prezes Fundacji Zwalcz Nudę
Organizator Narodowego Dnia Sportu

Barbara Banach
Koordynator Narodowego Dnia Sportu