Jak być szczęśliwszym?

Oto kilka drobnych rzeczy, które Ci w tym pomogą:

www.lifestyle.banzaj.pl
Ruszaj się – aktywność fizyczna wpływa na zwiększenie poziomu serotoniny, dopaminy i noradrenaliny, które łagodzą objawy depresji i skutki stresu. Chyba już nie muszę przypominać, że sylwetka nabiera pięknych kształtów, co szczególnie uszczęśliwia nas, kobiety ;)

Przytulaj się – udowodniono, że bliskość drugiej osoby poprawia nasze samopoczucie.

Dbaj o dietę – dieta powinna być bogata w kwasy omega-3, które poprawiają koncentrację i zmniejszają ryzyko depresji.

Sięgnij po książkę – podobno miłośnicy książek są bardziej zadowoleni ze swojego życia.

Otaczaj się szczęśliwymi ludźmi – nie ma nic tak zaraźliwego jak uśmiech. Osoby pozytywnie patrzące na świat pomogą Ci spojrzeć na niego z ich perspektywy.

Pomagaj innym i bądź miła – pomóż starszej Pani z zakupami, wspomóż najbliższych finansowo, albo po prostu poświęć czas tym, którzy tego potrzebują. W ten sposób Twój organizm wydzieli dopaminę, czyli tzw. hormon szczęścia.

Bądź spontaniczna – zrób coś szalonego! Życie jest zbyt krótkie, żeby przez cały czas się grzecznie zachowywać ;)

Naucz się wybaczać – gniewanie się na kogoś nie ma sensu. Nigdy nie wiesz co przyniesie jutro i nawet jeśli ktoś nie do końca zasługuje na wybaczenie, to ty z pewnością zasługujesz na spokój.

Wspominaj – nic tak nie wywołuje uśmiechu na twarzy jak zdjęcia z przyjaciółmi czy rodziną, gdzie czuliśmy się naprawdę szczęśliwi. Wspomnienia to coś, czego nikt nie może Ci odebrać :)

www.prawdziwyja.blogspot.com
Doceń drobne rzeczy – pomyśl jaką jesteś szczęściarą (jesteś zdrowa, masz rodzinę, własny kąt), ciesz się muzyką, śpiewem ptaków, zachodem słońca, czasem spędzonym z najbliższymi czy zapachem ulubionych kwiatów. Ciesz się wszystkim, bo jest tego warte!

Pozwól sobie na emocję – kiedy tylko masz ochotę: śmiej się głośno, płacz, wyrzuć z siebie złość. Od razu lepiej, prawda?

Poznaj nowych ludzi – każda nowa osoba wniesie do twojego życia coś nowego.

Skup się na teraźniejszości – niczego nie żałuj, nie rozpamiętuj błędów z przeszłości, nie myśl co by było gdyby… To DZIŚ jest najważniejsze więc wykorzystaj je tak, jakby jutra miało nie być.

Nie przejmuj się opinią innych – to twoje życie i nikt go za Ciebie nie przeżyje! Nie staraj się zadowalać innych, po prostu bądź sobą.

Zaakceptuj siebie - gdy się zaakceptujesz taką, jaka jesteś, wszystkie Twoje wady nagle staną się zaletami! To pierwszy krok do szczęśliwego życia.

www.psychozytywnie.pl
Nie odkładaj spraw na jutro – nic nie przytłacza tak bardzo jak „milion” spraw do załatwienia. Znasz powiedzenie „Co masz zrobić jutro, zrób dziś”? 

Rozwijaj się – czytaj, ucz się języków, podróżuj, rób zdjęcia, załóż bloga… ;)

Znajdź czas dla siebie – współcześnie prawie każdy ma problem ze znalezieniem choćby odrobiny czasu dla siebie. Ale nie ma rzeczy niemożliwych, najważniejsza jest organizacja. Więc zaplanuj swój dzień, poświęć czas na rzeczy które kochasz, wycisz się, daj sobie chwilę na przemyślenia. Jutro będzie łatwiej :)

Nie porównuj się do innych – każdy ma kompleksy i swoje własne problemy. Nikt nie jest idealny – wierz mi na słowo :) Bądź sobą, bądź inna, bądź wyjątkowa!

Daj sobie pomóc – masz problem, jesteś nieszczęśliwa, nie wiesz jak wyjść ze skomplikowanej sytuacji. Nie bój się poprosić o pomoc. Już sama rozmowa, bliskość drugiej osoby czy zwykły uśmiech potrafią zdziałać cuda!

Odpocznij w domowym SPA – poświęć wieczór na relaksującą kąpiel, połóż maseczkę na twarz, sięgnij po pięknie pachnący balsam do ciała, pomaluj paznokcie na intensywny kolor. Nie tylko będziesz pięknie wyglądać, ale i lepiej się poczujesz :)

Idź do kina na dobrą komedię – nie tylko się uśmiejesz, ale i zapomnisz o problemach!

Świętuj każdy sukces – zawsze, gdy w Twoim życiu wydarzy się coś ważnego, świętuj! Dostałaś nową pracę, zdałaś trudny egzamin, upiekłaś swoje pierwsze ciasto, a może udało ci się schudnąć? Każdy Twój sukces, choćby najmniejszy, to krok do szczęścia! Spędź ten czas z najbliższymi, niech wszyscy wiedzą jakie to dla Ciebie ważne.
www.weheartit.com

Zaopiekuj się czworonogiem – głaskanie kota lub psa sprawia, że jesteśmy spokojniejsi i mamy poczucie, że zawsze ktoś na nas czeka w domu.

Bierz zimny prysznic – zimna woda zapobiega depresji, poprawia ukrwienie, ale i dodaje energii!

Mniej mów, więcej słuchaj – korzystaj z wiedzy innych, nie obgaduj(!) i nie oceniaj.

Bierz odpowiedzialność za swoje czyny – nie obwiniaj nikogo za swoje porażki, znaj swoje niedoskonałości i naucz się wyciągać wnioski.

Ciesz się słońcem – słońce dostarcza nam witaminy D, która ma korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Słoneczny dzień to dobry dzień, więc wybierz się na spacer i wykorzystaj go jak najlepiej.

Obudź swoją kreatywność – nie musisz być artystką, rób to co potrafisz najlepiej i co sprawia ci przyjemność. Gotuj, tańcz, śpiewaj… :) 

Bądź wdzięczna – doceniaj uśmiech nieznajomej osoby, dobrą kawę z rana i każdy komplement, który usłyszysz. Zapisuj pozytywne rzeczy, które Cię spotkały, bo czasem te negatywne zdarzenia potrafią przyćmić wszystkie dobre rzeczy. Bądź wdzięczna za to, co masz i podziękuj tym, którzy zawsze są obok!

Bądź szczęśliwa!