Popraw trawienie, przyspiesz metabolizm i zyskaj energię na cały dzień!

Rano słyszysz budzik, ledwo otwierasz oczy i wiesz, że pora wstawać... Szykujesz się do wyjścia i zaczynasz przygotowywać śniadanie. A do niego - mocna kawa lub ulubiona herbata. To zdecydowanie wymaga zmiany!


Wyrób w sobie nowy nawyk i każdego ranka, najlepiej na około 30 minut przed śniadaniem, wypij 1 szklankę ciepłej wody ze świeżo wyciśniętym sokiem z połówki cytryny.  Już po kilku dniach zobaczysz znaczne zmiany zachodzące w Twoim ciele!

Dołącz do naszego wydarzenia na facebook'u i zadbaj 
o swoje samopoczucie, zdrowie i ciało!

Jakie korzyści otrzymasz w zamian?
  • Poprawisz trawienie, wydłużysz uczucie sytości po posiłku i zobaczysz spadek na wadze.
  • Polepszysz wygląd skóry, zmniejszysz ryzyko wyprysków, a nawet… spłycisz zmarszczki!
  • Zyskasz mnóstwo energii potrzebnej na cały dzień i zmniejszysz poczucie stresu.
  • Potas zawarty w cytrynie zadba o Twój układ nerwowy i serce.
  • Wzmocnisz układ odpornościowy, zminimalizujesz ryzyko zachorowania i poprawisz wchłanianie żelaza do organizmu.
  • Nawodnisz organizm oraz oczyścisz go z wszelkich toksyn, które powodują uczucie zmęczenia, zły nastrój, problemy z cerą i przyczyniają się do gromadzenia nadprogramowych kilogramów.
  • Przyspieszysz proces gojenia się ran i utrzymasz w dobrej kondycji kości i stawy. Zawarta w cytrynie witamina C ma także działanie przeciwzapalne.

Właściwości cytryn cenione były już w starożytności. Wówczas ludzie uważali je za symbol zdrowia. Nic w tym dziwnego, gdyż są one źródłem beta-karotenu, witamin i minerałów, w tym potasu, magnezu, wapnia, fosforu, żelaza i jodu.
Cenne witaminy zawiera również skórka cytryny, dlatego warto ją wykorzystać. Wystarczy ją sparzyć, schować do zamrażarki, a następnie zetrzeć na tarce. W takiej postaci możemy posypać nią każde danie (m.in. mięso, zupę, sałatkę, lody). Nie tylko zyskasz mnóstwo korzyści zdrowotnych, ale również wzbogacisz smak potraw!

Tak niewiele trzeba, by być lżejszymzdrowszym i szczęśliwszym!