ZUMBA czyli mój sposób na życie !


Moja przygoda rozpoczęła się 4 lata temu, kiedy zapisałam się do jednego z krakowskich klubów fitness. Wtedy jeszcze nie miałam pojęcia czym jest Zumba. Jak się okazało, już po pierwszej godzinie spędzonej na sali czułam się szczęśliwsza, zrelaksowana, ale przede wszystkim lżejsza.

Twórcą Zumba Fitness jest Beto Perez – kolumbijski tancerz i znany choreograf. W najprostszych słowach, Zumba to połączenie fitnessu z tańcem w rytmach latynoskich. Według mnie to właśnie ta muzyka sprawia, że podczas zajęć wypełnia nas niesamowicie pozytywna energia. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby playlista była odpowiednio dobrana.

Ten rodzaj fitnessu znacznie różni się od zwykłego aerobiku. Każda piosenka to nowa choreografia, jednak na tyle prosta, aby nie trzeba było się jej wcześniej uczyć. W tym przypadku nie musimy liczyć kroków, trzeba tylko dać ponieść się muzyce!


Zumba pozwala nam poznać kroki do gorących rytmów latynoskich, jak salsa, merenque, cumbia, reggaeton, a nawet taniec brzucha. Co więcej, kobiety uczestniczące w zajęciach stają się bardziej pewne siebie i zaczynają kochać swoje ciało. Na moich zajęciach obowiązuje tylko jedna zasada – 

„Nigdy nikogo nie oceniaj, wtedy sama nie będziesz czuła się oceniana. I zawsze bądź sobą” ! 

żródło: http://www.amazon.co.uk/Zumba-Exhilarate-Body-Shaping-Kit/dp/B008M7K28S


Zumba to przede wszystkim dobra zabawa, podczas której jesteśmy w stanie spalić mnóstwo kalorii, często nie zdając sobie sprawy z intensywności ćwiczeń.


Możemy się spotkać z różnymi rodzajami Zumby, co pozwala nam na wybór odpowiednich zajęć dla osiągnięcia pożądanych przez nas efektów. :) Wyróżniamy:
  1. Zumba Basic – regularna forma Zumby, którą charakteryzują nieskomplikowane choreografie przy gorących latynoskich rytmach.
  2. Zumba Toning – forma Zumby połączona z treningiem wytrzymałościowym z wykorzystaniem specjalnych ciężarków wypełnionych piaskiem lub hantli. Zajęcia te pozwalają na wyrzeźbienie sylwetki.
  3. Zumba Gold – zajęcia skierowane dla osób starszych, dla których przygotowane są łatwiejsze kroki. Ten rodzaj zajęć cechuje zdecydowanie mniejsza intensywność zajęć.
  4. Zumbatomic – jest to nic innego jak zajęcia przeznaczone dla najmłodszych. Istnieje podział na dwie grupy wiekowe:
  • 4-8 lat – głównie zabawy, nauka rytmiki oraz specjalnie przygotowane gry,
  • 12 i więcej lat – tradycyjna Zumba, wykluczając seksowne ruchy wykorzystywane w sambie czy tańcu brzucha.
  1. Zumba Aqua – forma zajęć prowadzonych w wodzie z elementami tanecznymi. Idealne zajęcia dla osób mających problemy zdrowotne, przechodzących rehabilitację oraz dla miłośników basenu.

Jak widać, Zumba jest dla wszystkich, bez względu na wiek!


Magda

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz