Bikini Body - informacje cz. 2

Dziś przechodzimy do szczegółowych informacji, ponieważ już jutro zaczynamy treningi!PLAN NA CAŁE WYZWANIE (tj. 12 tygodni)Tydzień 1-4
2-3 treningi wytrzymałościowe
2-3 treningi cardio (LISS)
1 stretching

Tydzień 5-8

2-3 treningi wytrzymałościowe
4-5 treningów cardio (LISS)
1 stretching
Tydzień 9-12

3 treningi wytrzymałościowe
2-3 treningi cardio (LISS)
1-2 treningi cardio (HIIT)
1-2 stretching
Styl życia każdej z nas jest inny. Jedni mają cały dzień wolny, inni mają chwilę na trening rano, inni wieczorem. Dlatego też w tabelkach powyżej SUGERUJEMY podział poszczególnych sesji treningowych na kolejne dni tygodnia. Jeśli musisz, możesz je sobie zmieniać zachowując odpowiednią ilość treningów w tygodniu, oraz pamiętając o poniższych zasadach.

ZASADY:

  1. Nigdy nie robimy treningu wytrzymałościowego i HIIT tego samego dnia!
  2. Możesz wykonywać trening wytrzymałościowy i LIIS jednego dnia, jednak NIDY w jednej sesji. Jeśli wykonujesz je jednego dnia oddziel je przynajmniej kilkoma godzinami (najlepiej rano/wieczorem).

TRENING WYTRZYMAŁOŚCIOWY

Rekomendowane przez Kaylę obwody są intensywne. Pozwolą rozwinąć siłę i wytrzymałość całego ciała przy maksymalnym spalaniu kcal.

Każda sesja składa się z dwóch obwodów zawierających 4 różne ćwiczenia.
Jeden obwód powinien zająć Ci 7 minut. Ćwiczenia wykonuj bez przerw. Dopiero po wykonaniu jednego pełnego obwodu zrób sobie 1 min. przerwę na łyk wody.

Jeden trening = 2x sesja (2obwody) = 2x (7min+7min) = 28 min

KAŻDY TRENING rozpocznij ROZGRZEWKĄ i zakończ przynajmniej krótkim STRETCHINGIEM!!!!!!!

TRENING CARDIO

                 
                        LISS

Trening cardio o małej intensywności to 35-45 min. np. spaceru (ok. 6 km/h), jazdy na rowerze,truchtu. Możliwości jest tak wiele!

 HIIT

Trening cardio o wysokiej intensywności to 10-15 min. interwałów.
W naszym przypadku będzie to 30s/30s, tj. 30 s bardzo intensywnego wysiłku (sprintu) i 30 s. wolnego spaceru (odpoczynku).
POT BĘDZIE SIĘ LAĆ STRUMIENIAMI! :)


ROZCIĄGANIE (STRETCHING)

Sesja rozciągania przez całe wyzwanie będzie polegać na 30 s. wytrzymania w jednej pozycji. Obwód będzie składać się z 9 pozycji (niektóre na każdą z kończyn gónych/dolnych), które powtórzymy 1 raz.

Wieczorem dostaniesz rozpisane TRENINGI WYTRZYMAŁOŚCIOWE z wytłumaczonymi ćwiczeniami, POZYCJE DO STRETCHINGU, propozycje rozgrzewki oraz kilka innych bonusów. :)

No dobrze. O jednym z bonusów już teraz. 

Z dniem dzisiejszym startuje KONKURS na najlepszą metamorfozę (nie zapominaj o robieniu zdjęć! :) ) w którym będzie można wygrać bardzo fajne nagrody (zdradzimy je w najbliższej przyszłości).Photoshop? 
Nie sądzę! :) 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz